Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları 2018 - 2019 / 6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 129 Cevabı

6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 129 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 129 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mahmut BEKTAŞ, Sabrınur KAHRAMAN, Yakup TEMEL 368 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Rengin TEMEL, Suat AYDIN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 129 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Seyit Bey, tanesi 1 tam 3/4 olan ürünlerden 5 tane almıştır. Seyit Bey bu ürünler için toplam kaç TL ödeme yapmıştır?

Deniz Hanım’ın tarlasının 3/5’ü ekili alandır. Bu alanın 2/5’sinde domates ekili olduğuna göre domates ekili alan tüm tarlanın kaçta kaçıdır?

Veysel’in 60 tane bilyesi vardır. Bu bilyelerin 3/10’ünü kardeşine hediye etmiştir. Veysel kardeşine kaç tane bilye vermiştir?

Aşağıdaki ifadeyi sadece bir kibrit çöpünün yerini değiştirerek doğru hâle getiriniz.

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir