Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları 2018 - 2019 / 6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 176 Cevabı

6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 176 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 176 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mahmut BEKTAŞ, Sabrınur KAHRAMAN, Yakup TEMEL 368 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Rengin TEMEL, Suat AYDIN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 176 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Elektrik tasarrufu için başka neler yapabiliriz? Acaba 88,58 TL elektrik faturası ödeyen bir kişinin kaç kWh elektrik tükettiğini nasıl bulabiliriz?

30 cm uzunluğundaki ipten 7,5 cm uzunluğunda parçalar kesildiğinde 4 parça ip elde edilir. Bu işlemin kolay yolu bölme işlemidir. Bölme işlemi 7,5 ondalık gösterimini kesre dönüştürerek de yapılabilir.

Bu bölme işlemini doğrudan yapabilir miyiz?

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir