Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları 2018 - 2019 / 6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 314 Cevabı

6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 314 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 314 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mahmut BEKTAŞ, Sabrınur KAHRAMAN, Yakup TEMEL 368 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Rengin TEMEL, Suat AYDIN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 314 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Yanda kareli zemin üzerindeki bir bölgeye ait kroki verilmiştir. Eş karesel bölgelerin bir kenar uzunluğu 2 metreyi gösterdiğine göre yeşil alanların toplamını, yolun ve kaldırımın alanlarını hesaplayınız.

Pelin’in kartonlardan kestiği birbirinin aynısı olan paralelkenarsal ve dik ikizkenar üçgensel bölgelerle yapacağı süsleme yanda verilen şekildeki gibidir.
IABI = IBCI = 5 cm ise
Pelin 10. adımın sonunda süsleme için kaç santimetrekare karton kullanır?

Kenan, kış aylarında sokakta kalan hayvanlar için kenar uzunlukları yukarıda verilen yan yüzleri aynı dikdörtgensel bölgelerden, ön ve arka bölümleri aynı üçgensel bölgelerden oluşan bir barınak yapacaktır.
Barınağın alt kısmı hariç tüm yüzeyi kumaşla kaplanacağına göre Kenan’ın en az kaç metrekare kumaşa ihtiyacı vardır?

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
10
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir