Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları 2018 - 2019 / 6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 330 Cevabı

6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 330 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 330 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mahmut BEKTAŞ, Sabrınur KAHRAMAN, Yakup TEMEL 368 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Rengin TEMEL, Suat AYDIN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 330 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Yandaki duvar saatinde yelkovanın uç noktası 1 saatte 60 santimetre yol aldığına göre bu yelkovanın uzunluğu kaç santimetredir? (piyi 3 alınız.)

Daire biçiminde olan şekildeki dönel kavşağın tam merkezinde bir fıskiye vardır. Dönel kavşakta fıskiyeye giden su borusunun şekilde gösterilen kısmının uzunluğu 5 metre olduğuna göre dönel kavşağın çevresi kaç metredir? (piyi 3 alınız.)

Bir tekerlek bir tam tur attığında çevresi kadar yol alır. Bir otomobil 1200 metre yol aldığında tekerlerinden biri 400 tur attığına göre bu otomobilin bir tekerleğinin çapı kaç metredir? (piyi 3 alınız.)

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir