Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları 2018 - 2019 / 6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 71 Cevabı

6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 71 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 71 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mahmut BEKTAŞ, Sabrınur KAHRAMAN, Yakup TEMEL 368 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Rengin TEMEL, Suat AYDIN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 71 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Boyutları 8 m ve 12 m olan bir hobi bahçesinin köşeleri dâhil çevresine eşit aralıkta fidan dikilecektir. Her iki fidan arasındaki mesafe bir doğal sayı ise fidanlar arası mesafeyi ip ve makas yardımıyla bulunuz.

Elinizdeki ipi 20 eşit parça olacak şekilde kesiniz.

Bu 20 parçayı 12’li ve 8’li olacak şekilde iki gruba ayırınız. (Bu iki grup bahçenin uzun ve kısa kenarları olacak.)
İki gruptaki parça ipleri ikişerli veya dörderli gruplara ayırabilir miyiz? Sizce iki fidan arası uzaklıklar neler olabilir?

  • Cevap:
4
like
0
love
0
haha
0
wow
2
sad
5
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir