Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 90 Cevabı

6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 93 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları 2018 - 2019 / 6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 92 Cevabı

6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 92 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 92 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mahmut BEKTAŞ, Sabrınur KAHRAMAN, Yakup TEMEL 368 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Rengin TEMEL, Suat AYDIN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 92 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Efe ile Ece, kendi aralarında şifreli bir oyun oynamaya karar veriyorlar. Bunun için yukarıdaki sayı doğrusunda gösterildiği gibi alfabenin tam ortasındaki harfi 0 ile, 0’ın sağındaki harfleri sırasıyla +1, +2, +3, … ile, 0’ın solundaki harfleri sırasıyla -1, -2, -3, … ile yani her harf bir tam sayıya karşılık gelecek şekilde eşliyorlar.
Buna göre Efe’nin Ece’ye, ardından Ece’nin Efe’ye gönderdiği şifreli mesajları çözünüz.

Siz de arkadaşlarınızla tam sayıları kullanarak bir şifreli mesaj oyunu geliştirebilir, belirlediğiniz kurallara göre mesajlaşabilirsiniz.

  • Cevap:
4
like
1
love
1
haha
3
wow
3
sad
5
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir