Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları 2018 - 2019 / 6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 99 Cevabı

6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 99 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 99 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mahmut BEKTAŞ, Sabrınur KAHRAMAN, Yakup TEMEL 368 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Rengin TEMEL, Suat AYDIN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Matematik Ders Kitabı Meb Yayınları Sayfa 99 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Aşağıdaki ifadelerin karşısına kutucuk içinde verilen tam sayılardan uygun olanları yazınız.

-5’ten büyük en küçük tam sayı ^

-4’ten küçük en büyük tam sayı ^ …

En büyük negatif tam sayı ^ …

En küçük iki basamaklı negatif tam sayı En büyük iki basamaklı tam sayı ^ …

Yukarıdaki tabloda her satır ve her sütundaki en küçük sayıları yazınız. Yazdığınız sayılar arasındaki en büyük sayı kaçtır?

Yanda verilen ilaç şişesinin üzerinde yazan uyarıya göre bu ilacın saklanabileceği sıcaklık değerleri hangi tam sayılar olabilir?

Mehmet amca, kış mevsiminde güneş enerjisindeki suyun donmaması için suya antifriz ekliyor. Hazırladığı antifrizli suyun donma sıcaklığı -16oC olduğuna göre aşağıda verilen sıcaklık değerlerinden antifrizli suyun donmayacağı değerlere “/”, donacağı değerlere “X” işareti koyunuz.

Buna göre verilen sıcaklık değerlerini küçükten büyüğe doğru sıralayınız.

  • Cevap:
1
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Tek Yorum

  1. BÖYLE SİTE OLMAZ BE AMA ÇOK YANLIŞ VAR BU SİTEDE AMA GİNE SİTE YILDIZI 4,50 YAHU BE COK GUZEL AMA ÇOK YANLIŞ VAR YAAAAA DÜZELTİN YAV YETER BE RAHATSİZ KARİLAR BİKTİM DA YA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir