Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 100 Cevabı

6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 100 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 100 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Neziha ÇAĞLAYAN, Aybike DAĞISTAN, Betül KORKMAZ tarafından 240 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nihal KILIÇ, Ramazan KOZANHAN, Bekir YAYAN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 100 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Aşağıdaki cümlelerde boş bırakılan yerlere doğru ifadeleri yazınız.
• 1,755 ondalık gösterimi ……………….. basamağına yuvarlandığında 2 olur.
• 20,693 ondalık gösterimi ………………..basamağına yuvarlandığında 20,7 olur.
• 31,065 ondalık gösterimi ……………….basamağına yuvarlandığında 31,07 olur.

Yukarıdaki hesap makinesi işlemlerin sonuçlarını birler basamağına yuvarlayarak göstermektedir. Buna göre hesap makinesi yukarıda verilen işlemin sonucunu kaç olarak bulur?

8,175 – 7,653 + 112,02 işleminin sonucunun onda birler basamağına yuvarlanmış hâlini bulunuz.

Elma ve üzüm almak için manava giden Ayşe Hanım, manavdan 5,37 liralık elma ve 7,62 liralık üzüm almıştır. Ürünlerin fiyatını en yakın onda birler basamağına göre yuvarladıktan sonra toplayarak ödeme yapmak isteyen Ayşe Hanım, yaklaşık olarak kaç lira öder?

Aşağıdaki ifadeler doğru ise başındaki kutucuğa “D”, yanlış ise “Y” yazınız.

Yukarıda dört farklı sayının yüzde birler basamağına yuvarlandığında elde edilen değerler verilmiştir. Buna göre yuvarlamalardan kaç tanesi doğrudur?

Aşağıdakilerden hangisi birler basamağına yuvarlandığında kendisinden küçük bir ondalık gösterim elde edilir?

Murat Bey, evinin bahçesinin ölçülerini alırken eninin uzunluğunu 40,108 metre olarak ölçmüş ve not alırken bu değeri yüzde birler basamağına yuvarlayarak yazmıştır. Buna göre Murat Bey’in yazdığı değer aşağıdakilerden hangisidir?

0
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir