Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 112 Cevabı

6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 112 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 112 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Neziha ÇAĞLAYAN, Aybike DAĞISTAN, Betül KORKMAZ tarafından 240 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nihal KILIÇ, Ramazan KOZANHAN, Bekir YAYAN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 112 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Yukarıda farklı stratejiler kullanılarak yapılan tahminlerin sonuçlarının birbirinden farklı olduğunugörüyoruz. Her tahminde yaklaşık bir değer bulunduğu için biri doğru biri yanlış olarak mı kabul edilmeli yoksa gerçek sonuçla kıyaslandığında biri diğerinden daha iyi bir tahmin olarak mı değerlendirilmelidir?

Fırat amca, hasta olan oğlunun iyileşmesi için aktardan kilogramı 36 lira olan zencefilden 0,275 kilogram almıştır. Fırat amcanın aktara ödediği paranın kaç lira olduğunu tahmin ediniz.

Gizem; evden çıkıp en kısa yolları kullanarak önce okula, sonra kırtasiyeye gidiyor. Kırtasiyeden tekrar eve dönüyor. Gizem’in kaç kilometre yol yürüdüğünü tahmin ediniz.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir