Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 116 Cevabı

6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 118 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 117 Cevabı

6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 117 Cevabı6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 117 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Neziha ÇAĞLAYAN, Aybike DAĞISTAN, Betül KORKMAZ tarafından 240 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nihal KILIÇ, Ramazan KOZANHAN, Bekir YAYAN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 117 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Ülkemizin Ege Bölgesi’nde bulunan illeri İzmir, Muğla, Aydın, Denizli, Uşak, Manisa, Kütahya, Afyonkarahisar’dır. Buna göre Ege Bölgesi’nde bulunan il sayısının ülkemizin tüm illerinin sayısına oranını bulunuz.

Şekilde verilen mavi renkli karelerin sayısının beyaz karelerin sayısına oranını bulunuz.

  • Cevap:
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

2 Yorumlar

  1. Kankalar sonsuza dek zaâaa

    Tabiki canım tebrik edeceksin senin gibi mallara yaramaz bu soru

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!