Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 186 Cevabı

6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 186 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 186 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Neziha ÇAĞLAYAN, Aybike DAĞISTAN, Betül KORKMAZ tarafından 240 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nihal KILIÇ, Ramazan KOZANHAN, Bekir YAYAN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 186 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Alanı 85 m2 olan odanın içerisine her biri 3 m2lik iki koltuk ve 60 000 cm2lik masa konulmuştur. Odanın içerisinde boş kalan kısmın kaç cm2 olduğunu bulunuz.

  • Cevap:

Kenar uzunlukları 0,7 hm ve 0,05 hm olan bahçenin her 50 m2sine bir ağaç dikilecektir. Dikilecek ağaç sayısının kaç adet olacağını bulunuz.

  • Cevap:

12 m2 + 4500 mm2nin kaç cm2 olduğunu bulunuz.

  • Cevap:

23 m2 + 24 cm2nin kaç mm2 olduğunu bulunuz.

  • Cevap:

Aşağıdaki dönüşümler doğru ise başındaki kutucuğa “D”, yanlış ise “Y” yazınız.

  • Cevap:

Yukarıdaki dikdörtgen eş karelerden oluşmuştur.Dikdörtgenin çevre uzunluğu 5 m olduğuna göre alanının kaç cm2 olduğunu bulunuz.

  • Cevap:

0,006 kilometrekarelik bahçenin ’ine şeftali, ’ine kayısı ağacı dikilmiştir. Şeftali ve kayısı ağacı dikili alanların toplamı kaç metrekaredir?

  • Cevap:

Yukarıdaki kareden 100 tane yan yana konulduğunda oluşacak şeklin alanı kaç metrekaredir?

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir