Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 191 Cevabı

6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 193 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 192 Cevabı

6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 192 Cevabı6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 192 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Neziha ÇAĞLAYAN, Aybike DAĞISTAN, Betül KORKMAZ tarafından 240 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nihal KILIÇ, Ramazan KOZANHAN, Bekir YAYAN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 192 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

0,3 hektarlık arsaya site yapmayı planlayan bir müteahhit arsasının altıda birini yeşil alan, beşte birini otopark için ayırıp kalan alana 5 adet apartman yapmayı planlıyor.Her bir apartmanın kaç metrekare alan üzerine inşa edileceğini bulunuz.

40 dönümlük bir tarlanın 20 arlık kısmına domates, 7 dekarlık kısmına salatalık ekilecektir. Tarlanın kaç metrekaresinin boş kalacağını bulunuz.

..dönüm olan arazi kaç metrekaredir?

Metrekaresi 25 liraya satılan 10 dönümlük arazi kaç liradır?

  • Cevap6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 192 Cevabı
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

3 Yorumlar

  1. TAMA MEN DOLANDIRICILIK! Ödevi doğru yaptim mi diye her zaman size bakıyorum. Ama bundan sonra asla bakmayacagim. Neden tuşa bastigimiz sayfayi acmiyorsunuz!

  2. DJ sneke izleyin çok komik videolar var

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!