Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 193 Cevabı

6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 193 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 193 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Neziha ÇAĞLAYAN, Aybike DAĞISTAN, Betül KORKMAZ tarafından 240 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nihal KILIÇ, Ramazan KOZANHAN, Bekir YAYAN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 193 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Yukarıda I. şekildeki dikdörtgenden dik üçgen şeklindeki parçalar kesilerek II. şekil elde ediliyor. Buna göre elde edilen yeni şeklin alanı kaç metrekaredir?

  • Cevap:

250 dönümlük bir tarlanın 60 000 metrekarelik kısmına yulaf, 10 hektarlık kısmına mısır, 9000 metrekarelik kısmına da buğday ekiliyor. Tarlanın ekim yapılmayan kısmı kaç metrekaredir?

  • Cevap:

Bir bahçede sebze ekili alanın krokisi yukarıda verildiği gibidir. Buna göre x + y uzunluğunun kaç metre olduğunu bulunuz.

  • Cevap:

Yukarıda oluşan şeklin alanının kaç santimetrekare olduğunu bulunuz.

  • Cevap:

Yukarıda ölçüleri verilen üçgen, şekildeki gibi dikdörtgenin etrafına diziliyor. Buna göre oluşan desenin alanı kaç santimetrekaredir?

  • Cevap:

Yandaki açık zarf şeklinin alanı kaç santimetrekaredir?

  • Cevap:

Şekildeki paralelkenardan mavi ile taralı üçgen bölge çıkarıldığında kalan şeklin alanı kaç dekar olur?

  • Cevap:

Bir arsanın 0,3 dekarlık kısmına ev, 250 m2lik kısmına havuz, 0,5 arlık kısmına bahçe yapılmıştır. Arsanın kalan kısmına da oyun parkı yapılacaktır. Arsanın alanının 6,5 ar olduğu bilindiğine göre aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir