Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 224 Cevabı

6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 224 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 224 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Neziha ÇAĞLAYAN, Aybike DAĞISTAN, Betül KORKMAZ tarafından 240 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nihal KILIÇ, Ramazan KOZANHAN, Bekir YAYAN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 224 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Yukarıdaki kekin hacminin tahmini değeri kaçtır?

  • Cevap:

Yukarıda bir tanesinin ayrıt uzunlukları 10,3 cm, 4,4 cm ve 2,1 cm olarak verilen 6 adet gofretin toplam hacminin tahmini değeri kaç santimetreküptür?

  • Cevap:

Ayrıt uzunlukları 49,6 dm, 30,3 dm ve 50,1 dm olan akvaryumun …si su ile doludur. Buna göre akvaryumdaki suyun hacminin tahmini değeri kaç milimetreküptür?

  • Cevap:

Bir ayrıt uzunluğu 45,2 santimetre olan küp şeklinde kutular bir kamyonun kasasına yerleştirilecektir. Kamyon kasasının hacmi yaklaşık 9 metreküp olduğuna göre kasaya tahmini kaç tane kutu yerleştirilebilir?

  • Cevap:

Yukarıdaki şeklin hacminin tahmini değeri kaç santimetreküptür?

  • Cevap:

Bir konteynerin ayrıtlarının uzunluğu 19,1 m, 9,9 m ve 3,2 m’dir. Buna göre bu konteynerin hacminin tahmini değeri kaçtır?

  • Cevap:

Ekmek paketinin içinde 10 dilim ekmek vardır. Dilimlerin kalınlığı 2,9 santimetre, boyu ve yüksekliği 9,1 santimetre olduğuna göre paketin hacminin tahmini değeri kaç santimetreküptür?

  • Cevap:

Dikdörtgenler prizması şeklinde bir süt kutusunun ayrıtları 18,8 santimetre,  santimetre ve 10,4 santimetredir. Bu kutunun içinde  kadar süt bulunduğuna göre sütün hacminin tahmini değeri kaç santimetreküptür?

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir