Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 39 Cevabı

6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 41 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 40 Cevabı

6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 40 Cevabı6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 40 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Neziha ÇAĞLAYAN, Aybike DAĞISTAN, Betül KORKMAZ tarafından 240 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nihal KILIÇ, Ramazan KOZANHAN, Bekir YAYAN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 40 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Cevaplar kağıdın üzerine çözülmüştür ve soruların altında yayınlanmıştır.

48 ve 72 sayılarının ortak bölenlerini bulunuz.

  • Cevap:

Ağırlıkları 72 ve 64 kilogram olan çuvallardaki nohutlar eşit ağırlıklı paketlere konulacaktır.Buna göre bir paketteki nohutun ağırlığının kaç kilogram olabileceğini bulunuz.

  • Cevap:
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!