Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 84 Cevabı

6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 84 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 84 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Neziha ÇAĞLAYAN, Aybike DAĞISTAN, Betül KORKMAZ tarafından 240 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nihal KILIÇ, Ramazan KOZANHAN, Bekir YAYAN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 84 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Seyfi, 240 sayfalık bir romanın yaklaşık olarak…’ini okumuştur. Seyfi’nin kitabı bitirmesi için tahmini olarak kaç sayfa daha okuması gerekir?

Bir odanın alanı…metrekaredir. Odanın zemini…metrekarelik parkelerle döşenmek istendiğinde kaç parkeye ihtiyaç
olacağını tahmin ediniz.

Filiz, marketten..kg portakal ve..kg elma almıştır. Buna göre Filiz tahmini olarak toplam kaç kg meyve almıştır?

..Bir aracın deposunda..litre benzin bulunmaktadır. Bu araç her gün..litre benzin tükettiğine göre deposundaki benzinin kesirlerin yarıma ve bütüne yakınlıklarına göre kaç günde biteceğini tahmin ediniz.

Yukarıda kenar uzunlukları verilen dikdörtgenin alanı yaklaşık olarak kaç santimetrekaredir?

…işleminin sonucu kesirlerin yarıma ve bütüne yakınlıklarına göre tahmin edildiğinde sonuca en yakın tahmin aşağıdakilerden hangisidir?

…işleminin sonucu kesirlerin tama yakınlıklarına bakılarak tahmin edilecektir. Aşağıdakilerden hangisi sonuca en yakın tahmindir?

Yukarıdaki üçgenin çevre uzunluğunun tahmini değeri kaç santimetredir?

  • Cevap:
2
like
0
love
1
haha
0
wow
0
sad
4
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir