Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 87 Cevabı

6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 87 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 87 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Neziha ÇAĞLAYAN, Aybike DAĞISTAN, Betül KORKMAZ tarafından 240 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nihal KILIÇ, Ramazan KOZANHAN, Bekir YAYAN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Meb Yayınları Matematik Ders Kitabı Sayfa 87 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

..Sıla’nın parasının geriye kaçta kaçı kalmıştır?

…Sait Bey’in kaç lirası kalmıştır?

Bir okuldaki öğrencilerin….matematik dersinden proje ödevi almıştır. Okulda matematik dersinden proje ödevi almayan 200 öğrenci olduğuna göre okul mevcudu kaçtır?

….Geriye 400 km yol kaldığı bilindiğine göre arabanın gideceği toplam yol kaç kilometredir?

…Buna göre Furkan kaç soruyu doğru cevaplamıştır?

Kilogramı 5 lira olan peynirden..kg alan bir kişi kasiyerden para üstü olarak 3 lira aldığına göre kasiyere en başta kaç lira vermiştir?

Bir miktar paranın..si ile 40 kg portakal alınabiliyorsa bu paranın..ile kaç kilogram portakal alınabilir?

Burak’ın elindeki bilyelerden..’si mavi, diğerleri siyahtır. Burak, mavi bilyelerinden 10 tanesini arkadaşına veriyor. Burak’ın geriye 18 tane mavi bilyesi kaldığına göre kaç tane siyah bilyesi vardır?

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
2
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir