Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 12 Cevabı

6. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 12 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 12 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Fatma BALCI ARVAS, Firdevs EFE Hilal, ÇELİKKOL KARA tarafından 141 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Yahya ÖZTÜRK tarafından yapılmış.

6. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 12 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

6. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 12 Cevabı

Soru:1. Peygamberimizin annesinin, babasının ve dedesinin isimlerini hatırlıyor musunuz?

  • Cevap: Annesi: Amine Hatun
  • Babası: Abdullah b. Abdülmuttalib
  • Dedesi: Abdulmuttalip

2. Çevrenizde yaşanan haksızlıklar karşısında yapabilecekleriniz nelerdir?

  • Cevap:  Haksızlığa uğrayıp da hakkını koruyamayan insan daimi bir bunalım ve isyan duygusu içinde kıvranır. Bu durum insanlarda manevi çöküntü yaratır. Bu noktadan’itibaren huzursuzluk denilen korkunç gerçek ortaya çıkar. Huzursuzluk da insan ruhunu yıpratan, bir bakıma karakteri bozan faktörlerden bindir. Şahsi huzursuzlukların gittikçe çoğalması sonunda toplum huzursuzluğu başlar. Bu da toplumun varlığı için en büyük tehlikedir.

    Çıkarlarımız ne olursa olsun, hiç bir zaman haksızlığa yönelmemeli kötülük tohumlarının fidan vermemesi için haksızlık yapanlara engel olmalıyız. İnsan olmak, haklara saygı göstermektir

3. Kâbe hakkında neler biliyorsunuz?

  • Cevap: Yeryüzünde ibadet maksadıyla inşa edilen ilk bina olup, bulunduğu alan Allah (C.C.) katında dünyanın en kutsal yeridir. Bu mekâna Beytullah’ta denilmektedir. Mescid-i Haram denilen Cami-i Şerif’in ortasında yaklaşık 13 metre yüksekliğinde 12 metre boyunda ve 11 metre genişliğinde taştan yapılmış dört köşe bir binadır.

4. İnsanların yaşadıkları şehri terk etmek zorunda kalmasının sebepleri neler olabilir?

  • Cevap: Savaş, Dinlerini rahatça yaşayamama, iş imkanlarının azlığı, eğitim, sağlık hizmetlerinin yeterli olmaması, salgın hastalıkların yaşanması baskı ve zulüm.

5. Güvenilir bir insan olmak toplum hayatında bize neler kazandırır?

  • Cevap: Saygın ve güvenilir bir kişi oluruz, toplumda herkesin sevdiği değer verdiği bir insan oluruz, sözüm senet olur.
14
like
11
love
5
haha
4
wow
8
sad
4
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir