Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı

6. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Fatma BALCI ARVAS, Firdevs EFE Hilal, ÇELİKKOL KARA tarafından 141 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Yahya ÖZTÜRK tarafından yapılmış.

6. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

6. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 44 Cevabı

Soru:

Sevgili Peygamberimiz üzgün bir çocuk gördüğünde mutlaka onun yanına gider ve gönlünü alırdı. Şefkatiyle kucak açtığı çocuklardan biri de Beşir b. Akrabe isimli sahabidir. “Beşir’in babası Uhud Savaş’ında şehit düşmüştü. Bunun üzerine Hz. Peygamber onu ziyarete gitmiş, ağladığını görünce ‘Ağlama, benim baban olmamı, Âişe’nin de annen olmasını istemez misin?’ diyerek onu teselli etmiştir.”
(Buhârî, Tarihu’l-kebir, C 2, s. 78.)
Peygamberimizin bu davranışı sizce çocuğun duygu dünyasını nasıl etkilemiş olabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Çocuğun yaşadığı hayal kırıklığını mutsuzluğu bir anda yok eden sözlerdir. Çünkü çocuğa bir ailesi olması bir yuva sağlaması hedeflenmiştir.
2
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir