Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 46 Cevabı

6. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 46 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 46 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Fatma BALCI ARVAS, Firdevs EFE Hilal, ÇELİKKOL KARA tarafından 141 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Yahya ÖZTÜRK tarafından yapılmış.

6. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 46 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

6. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 46 Cevabı

Soru:

Hz. Âişe, Peygamberimizin ahlakı hakkında kendisine bilgi vermesini isteyen birisine “Sen Kur’an okumaz mısın? Onun ahlakı Kur’an’dı.” diye cevap vermiştir.
(Müslim, Salâtü’l-müsâfirîn, 139.)
Peygamberimizin Kur’an ahlakına sahip olması ne demektir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Ahlak, insanda bir yaratılış gibi tezahür eden, onun iyi veya kötü olarak nitelenmesine yol açan huyları, iradeli davranışları ve refleks hâline gelen hasletleri demektir. Hz. Muhammet’te bu faziletlerin hepsi mevcuttur.
1
like
1
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir