Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
6. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 62 Cevabı

6. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 62 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “6. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Fatma BALCI ARVAS, Firdevs EFE Hilal, ÇELİKKOL KARA tarafından 141 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Yahya ÖZTÜRK tarafından yapılmış.

6. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 62 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

6. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 62 Cevabı

Soru:

1. “Akıl yaşta değil baştadır.” atasözünden ne anlıyorsunuz?

  • Cevap:  Akıl yaşta değil baştadır” bir atasözüdür ve bu ata sözünden anladıklarım şu şekildedir; Bir kimsenin yaşı büyümekle organları büyür, boyu uzar. Fakat akıl doğuştan geldiği şekliyle kalır. İnsan büyümekle oda büyümez. Nice gençler vardır ki, saçı sakalı ağarmış olanlardan daha akıllıdır.

2. Sizce başarılı olmak için neler yapmak gerekir?

  • CevapBaşarılı olmak, bir şeyleri başarmak hemen herkesin ortak hedefi… Ancak kimileri için başarı kendiliğinden geliyormuşçasına kolayken kimileri için de bir türlü varılamayan yol gibidir. Başarılı olmak için çok çalışmak zamanı verimli kullanmak, şükretmek sabretmek  gerekmektedir.

3. “İlim Çin’de de olsa gidip alınız.” sözünden ne anlıyorsunuz?

  • Cevapİlim öğretmek her insan için elzemdir. Bu söz ile ilim öğrenmek için belli yerlerde bulunmanın şart olmadığı ve her nerede olursak olsun ilmi öğrenmek için oraya gidilip öğrenilmesi gerektiği ifade edilmiştir. İlim, kimsenin tapulu malı değildir.  İlmin milliyeti, ırkı olmaz. Doğru bilgi nerde olursa olsun alınır. Doğru bilgi ve ilim her yerde aramalı  ve nerede olursa olsun bulduğunda onu almalıdır.

4. Şimdiye kadar herhangi bir şehitliği ziyaret ettiniz mi? Şehitlere gösterilen saygının sebebi sizce ne olabilir?

  • Cevap: Ülkemizin hangi şartlarda geri kazanıldığını ve bağımsızlığını elde ettiğini unutmamalıyız. Kurtuluş Savaşı daima aklımızda olmalıdır. Şehitlerimize ve kendimize saygımız olması açısından kan ve canla kazanılan ülkemizin simgesi olan şehitlerimize ve bayrağımıza saygı duymalıyız.
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

8 Comments

  1. tek kelime ile müthiş zaten evvel cevabın hastasıyım yani bayılıyorum ve ödevlerimi onun sayesinde severek yapıyorum

  2. çok güzel ama biraz uzun yazana kadar kolum koptu ama yinede evvel cevap çoook iyi bir site ben hep ödevlerimi burdan yapıyorum

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close