Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 23 Cevabı
6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 23 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 23 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Pınar USTA DOĞAN, Suna AKKURT tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere hassasiyet gösterilmiş ve görsel tasarım Barış CAN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Temel Dini Bilgiler Meb Yayınları İslam Ders Kitabı Sayfa 23 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 23 Cevabı 

İki özellik vardır ki bir müminde asla beraber bulunmazlar: Cimrilik ve kötü ahlak” (Tirmizi, Birr ve Sıla, 41.)

Hadiste verilmek istenen mesaj nedir?

  • Cevap: Bir kimsede bulunmaması gereken bir şeydir. Cimri bir kimse Allah’tan uzak, cennetten uzak ve insanlardan da uzak; cehenneme yakındır. Kötü Ahlak ise müminde hiç olmaması gereken bir sıfattır. Hadiste ifade buyrulduğu üzere bu kadar kötü olan bu iki sıfat cimrilik ve kötü ahlak bir müminde bulunursa bu durum mümin için çok tehlikelidir. Her biri büyük zarar veren bu iki virüsün bünyeyi taşıması mümkün değildir.  Belki biri yaralar; ama yaşatabilir. Oysaki bir bünye bunların ikisini birden taşıyamaz. Öyleyse mümin haline bakmalı, kendini kontrol etmeli ve bu öldürücü mikroplara karşı kendisini, alacağı nasihatlerle, yapacağı dualarla vs. önlemlerle koruma altına almalıdır.

YORUMLAYALIM

“…Allah sana nasıl ihsanda bulunduysa sen de insanlara öylece iyilik yap…” (Kasas suresi, 77. ayet.)

Ayette verilmek istenen mesaj üzerine düşünerek yorumlarınızı arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Yukarıda demek istenen Yüce Allah bizlere nasıl iyilik ediyorsa bizde aynı şekilde insanlara iyilik yapmalıyız.
2
like
17
love
4
haha
3
wow
2
sad
33
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir