Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 25 Cevabı
6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 25 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 25 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Pınar USTA DOĞAN, Suna AKKURT tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere hassasiyet gösterilmiş ve görsel tasarım Barış CAN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Temel Dini Bilgiler Meb Yayınları İslam Ders Kitabı Sayfa 25 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 25 Cevabı 

Yardımın en değerlisi gizlice yapılandır. Bu amaçla ecdadımız sadaka taşını icat etmiştir. Genellikle cami gibi yerlerde bulunan sadaka taşlarına maddi durumu yerinde olanlar para bırakır, ihtiyacı olanlar da gelir alırdı.
Sizler de iyiliklerin incitmeden ve bilinmeden nasıl yapılabileceği üzerinde düşününüz. Fikirlerinizi aşağıda yer alan noktalı yerlere yazınız.

Cevap:

  • Fakir olan insanlara zekât vermek
  • Giysi yardımında bulunmak
  • Kapının önüne yiyecek, içecek koyup kapıyı çalıp saklanmak

YORUMLAYALIM

AŞÇI MI KEPÇE Mİ?

Cömert bir kimseye sorarlar: “Muhtaçlara verdiğin, senden isteyenlere bolca dağıttığın şeylerden ötürü gönlünde bir ağırlık olur mu? Sana karşı minnet duygularıyla yaklaşmaları gerektiğine dair bir şeyler hisseder misin?
Cömert kimse şöyle cevap verir:
-Hayır, hiç böyle şeyler düşünmem. Benim bu yardımlardaki rolüm, aşçının elindeki kepçenin durumuna benzer. Aşçı kepçeye ne koyarsa kepçe de onu verir. Fakat verdiği şeylerin kendinden olduğunu düşünmez.
(Molla Cami, Baharistan, s. 49-50.)

Yukarıda yer alan metni yorumlayınız.

  • Cevap: Yukarıdaki metinde cömert bir insana sorarlar: Muhtaç insanlara ve senden yiyecek isteyen insanlara bolca yemek dağıttığında gönlünde ağırlık oluyor mu? Sana karşı borçlu yaklaşmaları gerektiğine dair bir şeyler hisseder misin? Cömert insan da karşılık olarak hayır der. Hiç öyle şeyler düşünmem. Örneğin ben ne kadar yemek yaparsam düşünmeden veririm ve verdiğim şeylerin kendimden olduğunu düşünmem.
0
like
2
love
0
haha
0
wow
1
sad
2
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir