Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 28 Cevabı

6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 31 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 30 Cevabı
6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 30 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 30 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Pınar USTA DOĞAN, Suna AKKURT tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere hassasiyet gösterilmiş ve görsel tasarım Barış CAN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Temel Dini Bilgiler Meb Yayınları İslam Ders Kitabı Sayfa 30 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 30 Cevabı 

jartişalm
Resulullah (s.a.v) Mekke’den Medine’ye hicret ettikten sonra Mekke’den Medine’ye göç eden (Muhacir) Müslümanlarla Medineli Müslümanları (Ensar) kardeş yaptı. Medineli Sa’d b. Rabi ile Mekkeli Abdurrahman b. Avf da kardeş yapılanlardan idi. Sa’d, Abdurrahman b. Avf’a: “Benim malım var ikimiz yarı yarıya bölüşürüz.” dedi. Abdurrahman b. Avf da: “Allah malını sana bereketli kılsın, sen bana sadece çarşının yolunu göster” dedi ve çarşıya gitti. Abdurrahman b. Avf, borçla aldığı malı sattı kısa sürede kâr etmeye başladı ve zamanla Medine’nin zenginleri arasında yerini aldı.
(Nesai, Nikâh, 84; Buhârî, Büyü 1.)
Metinden çıkarılması gereken ders nedir? Tartışınız.

  • Cevap: Yukarıdaki metinden çıkarılması gereken insanların birbirine bağlılığı, kardeşliği ve güvenilirliği anlatıyor.

“Sizden, hayra çağıran, iyiliği emredip kötülüğü meneden bir topluluk bulunsun. İşte onlar kurtuluşa erenlerdir.” Ayette verilmek istenen mesaj nedir?

  • Cevap: İçinizde öyle bir topluluk bulunmalı ki, hayra çağırsın, insanları iyiliğe teşvik etsin, insanları kötülükten sakındırsın. İşte onlar kurtuluşa erenlerin ta kendileridir.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
4
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir