Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 41 Cevabı
6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 41 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 41 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Pınar USTA DOĞAN, Suna AKKURT tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere hassasiyet gösterilmiş ve görsel tasarım Barış CAN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Temel Dini Bilgiler Meb Yayınları İslam Ders Kitabı Sayfa 41 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 41 Cevabı 

Sahabeden Ma’rûr ibni Suveyd anlatıyor: “Ebû Zer’i gördüm” üzerinde eski bir elbise, kölesinin üzerinde de yeni bir elbise vardı. Biz ondan eski elbisesini kölesine vermesini, kölesinin yeni elbisesini de kendisinin giymesini istedik. Bunun üzerine o bize yaşadığı şu olayı anlattı: “Ben Bilâl’i-Habeşi’yi teninin renginden dolayı küçük gördüm (ayıpladım) Ona: “ Ey siyah kadının oğlu”, dedim. O beni Peygamber Efendimiz’e (s.a.v.) şikâyet etti. Bunun üzerine Peygamber Efendimiz (s.a.v.) şöyle buyurdu: “Sen onu, annesinden dolayı küçük mü gördün?” Ben: “Evet!” dedim. Sonra Hz. Peygamber (s.a.v.): “Köleleriniz sizin kardeşleriniz, sizin yardımcılarınızdır. Allah onları idareniz altına verdi. Kimin kölesi bulunuyorsa, yediğinden ona yedirsin ve giydiğinden ona giydirsin. Güç yetiremeyecekleri şeyi onlara yüklemeyiniz. Eğer onları güçlerinin üstünde bir işle görevlendirirseniz, onlara yardım ediniz.” buyurdu.
Buhârî, Edebü’l-Müfred, 76.)
Hadiste anlatılan olaydan çıkarmamız gereken mesaj nedir?

  • Cevap: Kimseyi küçük görmememizi, ayıplamamamızı ve onlara yardım etmemizi anlatmıştır.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir