Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 63 Cevabı
6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 63 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 63 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Pınar USTA DOĞAN, Suna AKKURT tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere hassasiyet gösterilmiş ve görsel tasarım Barış CAN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Temel Dini Bilgiler Meb Yayınları İslam Ders Kitabı Sayfa 63 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 63 Cevabı 

“Bir gün Sevgili Peygamberimiz mescide girer. Ardından gelen bir adam da mescide girer ve namaza durur. Rükünleri, tesbihleri kısa tutarak tavuğun yem yediği gibi bir namaz kılar. Namazını bitirdikten sonra Peygamber Efendimiz’e selam verir. Peygamberimiz selamını aldıktan sonra: “Dön de yeniden kıl, çünkü sen namaz kılmış olmadın.” buyurur. Adamcağız döner ve aynen kıldığı gibi namazı tekrar kılar. Sonra gelir ve Peygamberim iz’e tekrar selam verir. Resulullah yine: “Dön de yeniden kıl, çünkü sen namaz kılmış olmadın” der. Bu durum üç defa tekrarlanır. Nihayet o kimse: “Seni Peygamber olarak gönderen Allah’a yemin olsun ki, bundan başka nasıl kılınacağını bilmiyorum; bana doğrusunu öğret.” der. Bunun üzerine Sevgili Peygamberimiz o kişiye namazın nasıl kılınacağını öğretir…”
(Buhârî, Ezan, 95.)

Sevgili Peygamberimiz (s.a.v.) hadiste anlatılan kişiyi niçin uyarmış olabilir? 

  • Cevap: Yukarıdaki hadiste anlatılmak istenen kısa namaz kılınmaz kılınsa bile kabul olmaz.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir