Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 95 Cevabı
6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 95 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 95 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Pınar USTA DOĞAN, Suna AKKURT tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere hassasiyet gösterilmiş ve görsel tasarım Barış CAN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Temel Dini Bilgiler Meb Yayınları İslam Ders Kitabı Sayfa 95 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 95 Cevabı 

Bursa’da yolda yürürken içi dolu bir poşete çarptığını fark eden emekli öğretmen, poşetin içinde yüklü miktarda para olduğunu gördü. Önce etrafta poşeti arayan birilerinin olup olmadığını araştırdı, böyle birini göremeyince polise haber verdi. Olay yerine gelen polislere içi para dolu poşeti teslim etti. Polisler telsiz ile ilgili birimlere haber vererek para kaybeden vatandaşların kendilerine yönlendirilmesini istedi. Ancak paranın miktarı açıklanmadı.
Emekli öğretmen, parayı alıp gidebileceği hâlde neden bunu yapmadığını soran bir kişiye şöyle cevap verdi: “Oğlumun düğün hazırlıklarını yapıyorum. Paraya ihtiyacım var. Ama Allah (c.c.) haram para yedirmesin. Belki hastası olan bir kişinindir. Yolda bulduğum parayı sahiplenemezdim.” Onun bu davranışı yoldan geçenler tarafından taktirle karşılandı. (Dinî Değerler Serisi,”Dürüstlük”, s. 64.)

Yukarıda anlatılan olayda emekli öğretmenin yerinde siz olsaydınız nasıl davranırdınız? Tartışınız.

  • Cevap: Yukarıda anlatılan olay da emekli öğretmenin yerinde ben olsam bende aynı davranışı sergilerdim. Belki o paya ihtiyacı olan kişinin der onu aynı şekilde polise teslim ederdim.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir