Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 96 Cevabı
6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 96 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 96 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Pınar USTA DOĞAN, Suna AKKURT tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere hassasiyet gösterilmiş ve görsel tasarım Barış CAN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Temel Dini Bilgiler Meb Yayınları İslam Ders Kitabı Sayfa 96 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 96 Cevabı 

“Eğer siz iman eder ve şükrederseniz, Allah size neden azap etsin! Allah şükre karşılık veren ve her şeyi bilendir.”
(Nisâ suresi,147. ayet.)
“…Kim Allah ‘a ve son güne iman ediyorsa, konuğuna ikram etsin. Kim Allah ‘a ve son güne iman ediyorsa hayır söylesin ya da sükût etsin!”
(Buhârî, Rikak, 23.)
“İman yetmiş küsur bölümdür; En üstte ‘Allah’tan başka ilah yoktur’ sözünü kabul etmek ve en altta ‘insanlara sıkıntı veren bir nesneyi yoldan kaldırmaktır.'”
(İbn Hanbel, Müsned, C 2, s. 414.)

Yukarıdaki ayet ve hadislerde verilmek istenen mesaj nedir?

  • Cevap: Siz Allah’ a iman edip ve şükrederseniz, Allah şükre karşılık veren ve her şeyi bilendir.  Kim Yüce Allah’a ve son güne kadar iman ediyorsa, konuğuna ikram etsin. Kim “ Allah’tan başka ilah yoktur” sözünü kabul eden, insanlara sıkıntı veren bir nesneyi ortadan kaldırır.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir