Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 96 Cevabı

6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 98 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 97 Cevabı
6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 97 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 97 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Pınar USTA DOĞAN, Suna AKKURT tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere hassasiyet gösterilmiş ve görsel tasarım Barış CAN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Temel Dini Bilgiler Meb Yayınları İslam Ders Kitabı Sayfa 97 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 97 Cevabı 

“Peygamber, Rabb’inden kendisine indirilene iman etti, Mü’minler de (iman ettiler). Her biri; Allah’a, meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine iman ettiler…” (Bakara suresi, 285. ayet.)

Ayette iman esaslarından hangileri yer almaktadır?

Cevap:

  • Allah’a İman
  • Meleklere İman
  • Kitaplara İman
  • Peygamberlere iman

YORUMLAYALIM

“İyilik, yüzlerinizi doğu ve batı taraflarına çevirmeniz(den ibaret) değildir. Asıl iyilik, Allah’a, ahiret gününe, meleklere, kitap ve peygamberlere iman edenlerin; mala olan sevgilerine rağmen, onu yakınlara, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışa, (ihtiyacından dolayı) isteyene ve (özgürlükleri için) kölelere verenlerin; namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren, antlaşma yaptıklarında sözlerini yerine getirenlerin ve zorda, hastalıkta ve savaşın kızıştığı zamanlarda (direnip) sabredenlerin tutum ve davranışlarıdır. İşte bunlar, doğru olanlardır. İşte bunlar, Allah’a karşı gelmekten sakınanların ta kendileridir.” (Bakara suresi, 177. ayet.)

Yukarıdaki ayete göre iyilik nedir?

  • Cevap: Yukarıdaki ayete göre iyilik, Yüce Allah’a, ahret gününe, meleklere, kitap ve peygamberlere iman edenlerin; Kişinin mala olan sevgisine rağmen hiç düşünmeden yoksula, yetimlere, yolda kalmışa, kölelere verenlerin; namazını doğru bir şekilde kılan, zekatı hep veren, sözlerini yerine getiren, hep sabredenlerin tutum ve davranışlarıdır. İşte bunlar doğru yolda olanlardır. İşte bunlar Yüce Allah’a karşı gelmekten sakınanlardır.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir