Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 97 Cevabı

6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 99 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 98 Cevabı
6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 98 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 98 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim dönemiyle beraber pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Pınar USTA DOĞAN, Suna AKKURT tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere hassasiyet gösterilmiş ve görsel tasarım Barış CAN tarafından yapılmış.

6. Sınıf Temel Dini Bilgiler Meb Yayınları İslam Ders Kitabı Sayfa 98 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

6. Sınıf Meb Yayınları Temel Dini Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 98 Cevabı 

“Melek gibi insan” ifadesi hangi anlamda kullanılmaktadır?

  • Cevap: Melek gibi insan ideal insan profilidir. Böyle iyi insanların iki özelliği vardır. Birinci özelliği Allah’a Allah’ın İndirdiği vahiyde istediği özellikte bir kul olurlar. Allah’ın emirlerini yerine getirir, yasaklarından sakınırlar. İknici özellikleri diğer varlıklara karşı yardımcı olurlar vazifelerini tam yerine getirirler. Karnı aç muhtaç bir hayvan gördüklerinde ona yardım ederler. Diğer insanlara karşı kibar bir şekilde gönül kırmayan davranışlar gösterirler. Dünya kendilerine düşen vazifeleri tam yerine getirirler. Bir işçi ise yapması gerekeni tam yapar, Fırınsa yaptığı ekmekleri en sağlıklı ve en iyi şekilde yapar. Öğrenci ise, arkadaşlarına ve öğretmenlirine saygısızlık yapmaz. Çevresini ve okulunu her zaman temiz tutar. Okul ve toplum kurallarına uyar, ödevlerini en iyi şekilde yapar. 

    Melek gibi insanların özelliği, kendisinden emin olunan, kötülük beklenmeyen, dürüst, nazik Allah’a ve insanlara karşı görevlerini en iyi yerine getirendir.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir