Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 137 Cevabı

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 139 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Cevapları / 6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 138 Cevabı

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 138 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sıralıyorum Cevapları

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Çalışma Kitabı Sevgi Yayınları 5. Ünite Ülkemiz ve  Dünya Sayfa 138 Sıralıyorum Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı Sayfa 138 Cevabı

10. Etkinlik Sıralıyorum

Aşı yapılarak korunabileceğimiz salgın ve bulaşıcı hastalıkları araştırarak aşağıya sıralayınız.

  • Cevap: Kızamık, kızamıkçık, kabakulak, influenza (grip), pnömokok, difteri, boğmaca, tetanoz, Hepatit A ve B, meningokok, kuduz, human papilloma virüs ve herpes zoster gibi birçok hastalıktan aşılar sayesinde korunabiliriz.

11. Etkinlik: Kompozisyon Yazıyorum

Aşı olmanın önemini anlatan bir kompozisyon yazınız.

  • Cevap:

Aşı, insan vücudunun hastalıklara karşı bağışılık kazanması için vücudumuza verilen mikroplardan oluşmaktadır. İnsan vücudu aşı ile bedenimize verilen mikroplara alışır ve böylece vücudumuz daha sonra bu mikropları tanıyarak onlara tepki göstermez ve böylece hastalıklardan da korunmuş olur.

Aşı insan sağlığı açısından çok önemlidir. Özellikle bebeklik ve çocukluk döneminde zorunlu olarak yapılan aşılar çocukları hastalıklara karşı hazırlar ve çocuğun bu mikroplarla karşılaşması durumunda onları hastalıklara karşı korur. Her çocuğun belirli dönemlerde hastalıklara karşı aşılanması gerekmektedir. Bu noktada anne babalara düşen görev bu kritik dönemleri atlamadan çocuğun aşılarını belirlen dönemlerde yaptırmaktır.

Unutmamak gerekir ki aşı hastalıklarla mücadelede ok önemli bir unsurdur. Aşıları yapılmayan çocuklar hastalıklara karşı savunmasız olur ve bu da çok büyük bir tehlike içermektedir. Aşının insan sağlığı açısından önemi çok büyüktür. Sadece bebeklerde ve çocuklarda değil yetişkin insanlarda da aşılama yapılabilir. Bu aşıların en çok bilineni grip aşısıdır. Bu konuda bilinçli olarak aşının salık açısından önemi unutulmamalıdır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir