Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı UIuslararası Etkinliklerimiz Cevapları

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı UIuslararası Etkinliklerimiz Cevapları

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Öğrenci Ders Kitabı Sevgi Yayınları 5. Ünite Ülkemiz ve Dünya Sayfa 134, 135 UIuslararası Etkinliklerimiz Etkinlik Soruları ve Cevapları

UIuslararası Etkinliklerimiz

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 134 Cevabı

Hazırlık çalışması

Toplumlar arası etkileşime katkı sağlayan hangi faaliyetleri biliyorsunuz? Bu faaliyetlerden hangilerine katılmak isterdiniz? Söyleyiniz.

  • Cevap: Düzenli olarak yapılan spor musabakaları, ticari forumlar, fuarlar, kültürel olarak gerçekleştirilen etkinlikler sanat alanlarında yapılan çalışmalar bunlardan bazılarıdır.

Sizce bahsedilen etkinliklerde diğer milletlerin örf ve âdetlerine hoşgörülü olmak neden önemlidir? Söyleyiniz.

  • Cevap: Hoşgörü, insanlığın var olmasında, insanların yaşamasının kolaylaşmasında, saygı ve sevgi ortamının oluşmasında, güven ve barışın temininde oldukça önemli olduğu içindir.

Başka ülkelerde yaşayan insanlarla hiç karşılaştınız mı? Karşılaştığınız insanın ülkesine ilişkin neleri merak ettiniz? İnsanların tanışması, dünya barışına nasıl katkıda bulunur? Açıklayınız.

  • Cevap: Başka ülkelerde yaşayan insanlarla karşılaştım. İnsanların ilk anda izlenimleri sorgulamaya yönelik olsa da sıcak kanlı ve hoşgörülü oldukları, muhabbet kurmaya yakın oldukları şeklinde bir izlenimim oldu.

6. Sınıf Sevgi Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Sayfa 135 Cevabı

Expo 2016 Antalya sergisinin ülkemizde düzenlenmesi, ülkemize ne tür katkılar sağlar? Belirtiniz.

  • Cevap: Ülkemizde ticari, ekonomik, kültürel, sosyal, siyasal bir kalkınma ve gelişme ortamının oluşması, ülkemizin daha yakından tanınması, hoşgörü ve insani ilişkilerinin daha da yaygın hale gelmesi bakımından önemlidir.

“Bu tip etkinliklerle çok sayıda kişinin ülkemizi ziyaret etmesi ile ekonomimizde bir canlanma yaşanmaktadır. Ayrıca önümüzdeki yıllarda ülkemizi ziyaret edecek turist sayısının artması beklenmektedir.” cümleleri uluslararası etkinliklerin hangi yararlarını ön plana çıkarmaktadır? Açıklayınız.

  • Cevap: Kültür ve turizm alanında ve ekonomik alanda gelişmelerin ve kalkınmaların olacağına işaret etmektedir.

Araştırma: Ülkemizde gerçekleştirilen uluslararası spor faaliyetleri, hangi kurum ve kuruluşlar tarafından yürütülmektedir? Araştırınız.

  • Cevap: Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı gibi bakanlık ve bakanlığa bağlı müdürlük faaliyetleri neticesinde gerçekleşmektedir. Bununla birlikte spor dernekleri, federasyonları da resmi olarak görevler üstlenmektedir. Böylece ülkemizde spor faaliyetleri gerçekleştirilmekte ve ülkemizin tanıtılması sağlanmaktadır.
2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!