Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları / 6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 10 Cevabı
6. Sınıf Tekno Artı Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 10 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 10 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim senesiyle birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Hatice ARICI tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere önem verilmiş ve görsel tasarım Ümit YÜKSEL tarafından yapılmış. Ölçme – Değerlendirme bölümünde ise Tolga İNCE var.

6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları Ders Kitabı Sayfa 10 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 10 Cevabı 

1. “Cahiliye Dönemi” kavramı size neler çağrıştırıyor?

  • CevapCahiliye dönemi demek; Kuran-ı Kerim’de ve hadislerde bizlere anlatılanlara göre Arabistan’da yaşayan insanların İslam dininden önceki tavırları, tutumları ve davranışlarını İslam dönemi ile ayırt etmek için kullanılır.Bu dönemde; puta tapmak gibi bir alışkanlık var idi.İnsanlar yani yeryüzünde var olan tüm milletler Yüce Allah (c.c) ‘ı unutmuş ve onu inkar ederek yaşamakta idiler.Tevhid  inancı ortada yok idi.Kutsal kitap olan Tevrat’ın orjinali değiştirilmişti. Kölelik yaygınlaşmış, kız çocuklarına olan değer ise sıfırdı.

2. Hz. Muhammed’in (s.a.v.) dünyaya geldiği dönemde Arap Yarımadası’ndaki dinî inançlar hakkında neler biliyorsunuz?

  • Cevap: O dönemlerde putperestlik vardı ve hatta putları helvadan yaptiklarini ve acikkinca onlari yediklerini bilmiyorum. Putları kabenin icine ve disina koyduklarini o zamanlarda kabililer arası bozukluluk vardi bunlari biliyorum.
0
like
2
love
1
haha
0
wow
0
sad
5
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir