Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 100 Cevabı

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 103 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları / 6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 102 Cevabı
6. Sınıf Tekno Artı Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 102 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 102 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim senesiyle birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Hatice ARICI tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere önem verilmiş ve görsel tasarım Ümit YÜKSEL tarafından yapılmış. Ölçme – Değerlendirme bölümünde ise Tolga İNCE var.

6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları Ders Kitabı Sayfa 102 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 102 Cevabı 

1. Samimiyet kelimesi size neler çağrıştırıyor?

  • Cevap: Samimiyet kelimesi bana, Hz. Muhammed’i, içten davranmayı, gösterişten uzak olmayı, konuşma ve tavırlarda içtenliği, iyi ilişkiler kurmayı çağrıştırıyor. Hz. Muhammed (s.a.v.) de söz ve tavırlarıyla samimiyetin en güzel örneği olmuştur. O, peygamberliğinden önce de sonra da insan ilişkilerinde gösterişten uzak bir yaşantı sürdürmüştür.

2. İnsan ilişkilerinde samimi olmak bize neler kazandırır? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: İnsan ilişkilerinde samimi olmak gerekir. Samimiyet, dürüst olmak ve olması gerektiği gibi içten davranmak anlamına gelmektedir. İnsan ilişkilerinde samimi olmak insanların birbirine güvenmesini sağlar. Güven ortamının oluşması barış ve huzur ortamının oluşması anlamına gelmektedir.Samimi olmak, emin olmayı kazandırır. .Güvenilir olmayı ve itibar görmeyi kazandırır. Samimiyet çok güzel ve büyük dostluklar kazandırır. Samimiyet, arkadaşlık ilişkilerinin kurulmasını sağlar. Samimi insanlar her zaman kazanır. Samimi insanlar her zaman güvenilirdir. Samimi insanlar dürüst kişilerdir. Bu nedenle samimiyet itibar kazandırır. İçten davranan insanlar içten davranışlar gördüğünde kendilerinden bir parça görerek daha içten olabilirler.

Düşünelim-Tartışalım: Arkadaşınızla konuşurken onun anlayamayacağı kelimeler kullandığınızı düşünün. Bu durum onunla karşılıklı konuşmanızı nasıl etkiler? Samimiyet, iletişimin kalitesini nasıl etkiler? Tartışınız.

  • Cevap: Arkadaşınızla konuşurken onun anlayamayacağı kelimeler kullandığımda doğal olarak beni anlamayacak ve iletişimde problem yaşayacağız. Samimi olmak ise iletişimin kalitesini arttırır ve karşımızdaki kişiyle daha sağlıklı bir şekilde iletişim kurmamızı sağlar.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Tek Yorum

  1. Cok sacma cevaplar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir