Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları / 6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 103 Cevabı
6. Sınıf Tekno Artı Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 103 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 103 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim senesiyle birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Hatice ARICI tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere önem verilmiş ve görsel tasarım Ümit YÜKSEL tarafından yapılmış. Ölçme – Değerlendirme bölümünde ise Tolga İNCE var.

6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları Ders Kitabı Sayfa 103 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 103 Cevabı 

“Hayırlı konuşmak susmaktan hayırlıdır. Susmak kötü konuşmaktan hayırlıdır.” (Câmiü’s – Sağir Muhtasarı Tercüme ve Şerhi/ 3842.)
Yukarıda verilen hadisten çıkardığınız sonuçları arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Bir yerde bir konu konuşulduğu zaman iyi ve güzel şeyler söylememiz susmamızdan daha iyidir. Eğer ki söyleyeceğimiz şeyler iyi ve güzel şeyler değilse konuşmak yerine susmamız daha iyidir.

Düşünelim-Tartışalım: Vücut dilinin etkili kullanılması iletişimi nasıl etkiler? Tartışınız.

  • Cevap: Vücut dili insan ilişkilerinde sözle yapılan iletişimden daha etkilidir. Karşımızdaki kişiye en iyi vücut dilimizle güven veririz.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir