Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları / 6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 111 Cevabı
6. Sınıf Tekno Artı Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 111 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 111 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim senesiyle birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Hatice ARICI tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere önem verilmiş ve görsel tasarım Ümit YÜKSEL tarafından yapılmış. Ölçme – Değerlendirme bölümünde ise Tolga İNCE var.

6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları Ders Kitabı Sayfa 111 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 111 Cevabı 

Konuşmalarınız yüzünden yanlış anlaşıldığınız durumlar oldu mu? Olduysa insanlar sizi yanlış anladıklarında neler hissettiniz? Duygularınızı arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Konuşmalarım yüzünden yanlış anlaşıldığım durumlar elbette oldu. İnsanlar beni yanlış anladıkları zaman kendimi kötü hissettim. Fakat daha sonra bu yanlış anlaşılmayı düzeltebilmek adına anlatacağım şeyleri düşünüp tekrar anlattım.

1. Hz. Muhammed (s.a.v.) insanlarla konuşurken neyi dikkate almıştır?

  • Cevap: Normal insanda bile hoş karşılanmayan; kaba, kırıcı, küçük düşürücü, hakaret edici, ölçüyü kaçırıcı türden bir konuşma ve hitap tarzı, O’nun şahsiyetinde hiç yer bulmamıştır.

2. “Resulullah (s.a.v.) sözü ayıra ayıra söylerdi, dinleyenlerin gönüllerine sinerdi.” (Buhân, Menâkibu Kureyş/ 1463.) Hz. Aişe’nin (r.a.) Hz. Muhammed’in (s.a.v.) konuşma şekliyle ilgili bu sözünden ne anlıyorsunuz?

  • Cevap:
  • Konuşması tane tane ve anlaşılır bir biçimdeydi. Dinleyen herkes onun ne demek istediğini anlar ve anlattıkları akılda kalıcı olurdu.

SONRAKİ KONUYA HAZIRLIK

1. Hz. Muhammed’in (s.a.v.) insanların duygularını anladığına dair bir örnek bularak defterinize yazınız.

  • Cevap: Mekke’de müşriklerin Müslümanları boykotu hengamında çok acıkan bir sahabi, Peygamber Efendimize karnına bağladığı taşı göstererek çok acıktığını ifade eder. Peygamber Efendimizde  karnına bağladığı iki taşı göstererek  durumunu anladığını fakat kendi durumunun da onunkinden farklı olmadığını ifade eder ve sabır tavsiyesinde bulunur.

2. “Empati” sözcüğünün anlamını sözlüklerinizden bularak defterinize yazınız.

  • Cevap: Bir başkasının duygularını, içinde bulunduğu durum ya da davranışlarındaki motivasyonu anlamak ve içselleştirmek demektir.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir