Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları / 6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 112 Cevabı
6. Sınıf Tekno Artı Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 112 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 112 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim senesiyle birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Hatice ARICI tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere önem verilmiş ve görsel tasarım Ümit YÜKSEL tarafından yapılmış. Ölçme – Değerlendirme bölümünde ise Tolga İNCE var.

6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları Ders Kitabı Sayfa 112 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 112 Cevabı 

1. Empati sözcüğünün anlamının size neler çağrıştırdığını söyleyiniz. Günlük hayatınızda hangi durumlarda empati kuruyorsunuz?

  • Cevap: Karşımdaki insanın durumunu daha iyi anlamam gerektiğini çağrıştırıyor. İhtiyaç sahibi bir kimse gördüğümde aynı durumda kendimin de olabileceğimi düşünerek empati kuruyorum.

2. İnsanların duygularına değer vermek niçin önemlidir? Hz. Muhammed’in (s.a.v.) insanların duygularını anladığına dair bulduğunuz örnek size neler düşündürüyor?

  • Cevap: İnsanların duygularına değer vermek onlara duymuş olduğumuz saygıdan dolayıdır. Onların duygularına değer vermezsek bize kırılabilir ve bu sebepten üzülebilirler.

Bir adam Hz. Peygamber’e (s.a.v.) gelerek “Ya Resulallah, Muaz bin Cebel bize namaz kıldırırken o kadar uzatıyor ki vallahi sabah namazına gitmekten âdeta geri kalıyorum.” dedi. Resulullah (s.a.v.) “Herhanginiz namaz kıldıracak olursa hafif tutsun. Çünkü cemaatin içinde zayıf olan var, yaşlı olanı ve iş güç sahibi olanı var. ” buyurdu. (Buhârî, Bed’u’l-Ezan/ 405.)
Yukarıda verilen örnek olaydan ne gibi sonuçlar çıkarıyorsunuz?

  • Cevap: Empati her durum ve şartta gerekli bir şeydir. Namaz kılarken bile empati kurmanın gerekliliğini herkesin bizim sahip olduğumuz güce kuvvete sahip olamayacağını düşünmemiz ve ona göre davranmamız gerektiği sonucunu çıkarıyorum.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir