Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları / 6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 114 Cevabı
6. Sınıf Tekno Artı Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 114 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 114 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim senesiyle birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Hatice ARICI tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere önem verilmiş ve görsel tasarım Ümit YÜKSEL tarafından yapılmış. Ölçme – Değerlendirme bölümünde ise Tolga İNCE var.

6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları Ders Kitabı Sayfa 114 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 114 Cevabı 

Kendinizi gün boyunca işte çalışıp eve yorgun gelmiş annenizin ya da babanızın yerine koyunuz. Çocuklarınızın sizinle nasıl konuşmalarını ve size nasıl davranmalarını isterdiniz? Görüşlerinizi noktalı yerlere yazdıktan sonra arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Çocuklarım beni öncelikle güzel bir şekilde karşılamalarını isterdim. Yorgun olduğumdan dolayı benim dinlenmeme izin vermelerini isterdim. Dinlendikten sonra ise yanıma gelip o gün neler yaptıklarını anlatmalarını isterdim.

1. “Biryerde üç kişi bulunursa birini bırakıp ikisi gizli konuşmasınlar. ” (Müslim, Selam / 36.) Bu hadisin kişiler arası ilişkiler konusunda bize verdiği mesajı açıklayınız?

  • Cevap: Bir topluluk içinde gizlice konuşmanın ayıp olduğu ve insanlara karşı yapılan bir saygısızlık olduğunu anlatıyor. İnsanlar arasında gizlice konuşmamamız gerekir.

2. Hz. Muhammed’in (s.a.v.) başkalarının duygularına verdiği değeri örneklerle açıklayınız.

  • Cevap:  Hz. Muhammed insanlara değer verirdi.İslam dinine göre her insan değerlidir ve saygıya layıktır. Hz. Muhammed, çevresindeki tüm insanlara değer verir, onların iyi yaşayabilmeleri ve kendilerini geliştirebilmeleri için çalışırdı. O insanlarla ilişkilerinde Kur’an’ın ” biz, gerçekten insanı en güzel bir biçimde yarattık” , ” ant olsun, biz insanoğlunu şerefli kıldık” şeklindeki ayetlerini dikkate almıştır.

    Hz. Peygamber kendini hiçbir zaman başkalarından üstün görmezdi. Kendisiyle konuşmak isteyenleri dikkatle dinlerdi. Bir yere konuk olarak gittiğinde kendisi için ayağa kalkılmasını istemez, boş olan bir yere otururdu.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Tek Yorum

  1. Ben orta beyen dim cunku bazilari coooooook uzun 114 sayfadaki degerlindirmesi 2 cooooooooook uzundu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir