Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 20 Cevabı

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 24 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları / 6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 22 Cevabı

6. Sınıf Tekno Artı Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 22 Cevabı6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 22 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim senesiyle birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Hatice ARICI tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere önem verilmiş ve görsel tasarım Ümit YÜKSEL tarafından yapılmış. Ölçme – Değerlendirme bölümünde ise Tolga İNCE var.

6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları Ders Kitabı Sayfa 22 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 22 Cevabı 

Düşünelim-Tartışalım: Okuma yazma bilen Mekkeli esirlerin 10 Müslümana okuma yazma öğretmesi karşılığında serbest bırakılmasının Müslümanlara etkisi nedir?

  • Cevap: Hicretin 2. yılı olan 624 yılında Peygamberimiz komutasındaki Müslümanlar ile, Ebu Cehil’in komutanlığını yaptığı Müşrikler Bedir kuyularının yanında savaşmışlardır. Bedir Savaşı adı verilen bu savaşı Müslümanlar kazanmıştır. Savaşta, Müşriklerden esir alınan kişilerin bir kısmı para karşılığı serbest bırakılmış, parası olmayanlar ise 10 Müslümanı okuma yazma öğretme şartıyla serbest bırakılmıştır.

Düşünelim-Tartışalım: Uhud Savaşı’ndan ne gibi dersler çıkarılabilir? Arkadaşlarınızla tartışınız.

  • Cevap: Uhud Savaşından, her ne olursa olsun Efendimizin emrine itaatsizlik yapılmaması ve gevşeklik gösterilmemesi gerektiği gibi dersler çıkarılabilir.
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!