Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları / 6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 32 Cevabı
6. Sınıf Tekno Artı Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 32 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 32 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim senesiyle birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Hatice ARICI tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere önem verilmiş ve görsel tasarım Ümit YÜKSEL tarafından yapılmış. Ölçme – Değerlendirme bölümünde ise Tolga İNCE var.

6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları Ders Kitabı Sayfa 32 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 32 Cevabı 

1. Yemekten önce ellerimizi yıkamamız niçin gereklidir? Görüşlerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Günlük hayatımızda evimizde veya dışarıda pek çok şeye dokunmaktayız. Dokunduğumuz yerlerden elimize mikroplar ve virüsler bulaşmaktadır. Yemek yerken de ellerimizi kullandığımız için bu besinlerle beraber mikropları da vücudumuza alırız. Mikroplardan korunmak, vücudumuza bulaşmalarını engellemek için yemeklerden önce ellerimizi yıkamamız gerekir.

2. Ağız ve diş sağlığınız için nelere dikkat ediyorsunuz? Açıklayınız.

  • Cevap: Ağız ve diş sağlığım için sabah akşam olmak üzeri günde iki defa dişlerimi fırçalıyorum. Şekerli ve asitli içeceklerden uzak durmaya çalışıyorum. Sigara gibi maddeleri asla kullanmıyorum.

Düşünelim-Tartışalım: Yemekten sonra elleri yıkamamak ne gibi hastalıklara sebep olabilir? Düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Günlük hayatta evde okulda ve daha birçok yerde birçok şeye dokunmaktayız. Dokunurken de ellerimizi kullanıyoruz ve ellerimiz kirleniyor. Bu yüzden dokunduğumuz yerde bulunan mikroplar ve virüsler ellerimize bulaşıyor. Yemek yerken daha çok ellerimizi kullanıyoruz ve besinlerle beraber ellerimizdeki mikropları da vücudumuza alıyoruz. Bu nedenle yemekten önce ellerimizin mikroplardan arındırılması için mutlaka yıkanması gerekmektedir.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
1
sad
11
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir