Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları / 6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 37 Cevabı
6. Sınıf Tekno Artı Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 37 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 37 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim senesiyle birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Hatice ARICI tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere önem verilmiş ve görsel tasarım Ümit YÜKSEL tarafından yapılmış. Ölçme – Değerlendirme bölümünde ise Tolga İNCE var.

6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları Ders Kitabı Sayfa 37 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 37 Cevabı 

Hz. Aişe (r.a.) anlatmıştır: “Resulullah (s.a.v.) ashabından altı kişi ile yemek yiyordu. Derken bir bedevi geldi. (Besmele çekmeksizin) iki lokma yutuverdi. Resulullah (s.a.v.), “Eğer bu adam besmele çekseydi yemek hepinize yeterdi!” buyurdu. (Tirmizî, Yiyecek Bölümleri / 1858.)
Yukarıdaki hadisten çıkardığınız sonuçları arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Yemek yemeye başlamadan önce mutlaka besmele çekmeliyiz. Eğer besmeleyle yemeğe başlarsak o yemek daha bereketli ve hayırlı olur.

Düşünelim-Tartışalım: Ailenizde hep birlikte yemek yemeye özen gösteriliyor mu? Hz. Peygamber’in (s.a.v.) tavsiyesinden yola çıkarak hep birlikte yemenin başka ne gibi faydaları olabileceğini arkadaşlarınızla tartışınız.

  • Cevap: Ailemle yemek yemeye özen gösteriyorum özellikle babam ve annem yemek saatinde herkesin sofrada olmasına önem verir. Hz. Muhammed’in tavsiye ettiği şeylerden bir tanesi de birlikte yemek yemenin önemi. Birlikte yemek yemek bizi birbirimize bağlar ve aile bağlarını güçlendirir.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir