Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları / 6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 44 Cevabı
6. Sınıf Tekno Artı Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 44 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim senesiyle birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Hatice ARICI tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere önem verilmiş ve görsel tasarım Ümit YÜKSEL tarafından yapılmış. Ölçme – Değerlendirme bölümünde ise Tolga İNCE var.

6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları Ders Kitabı Sayfa 44 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı 

Düşünelim-Tartışalım: Misafire, komşularımıza ikramda bulunmakla ilgili hangi âdetlerimizi biliyorsunuz? Yapılan ikramların komşuluk ilişkilerine etkilerini tartışınız.

 • Cevap: Bir kişi, evine gelen misafire bir gün ikram ederse bu hediyedir, üç gün ikram ederse bu ziyafettir¸ üç günden fazla ikram ederse bu sadakadır. Misafire ikramda bulunmakla ilgili adetlerimiz ise: Kahve, çay, meyve, pasta ikram etmek gibi adetlerimiz vardır.

1. Hz. Muhammed (s.a.v.) toplu hâlde yemek yerken nelere dikkat etmeyi tavsiye etmiştir?

 • Cevap: “Yemeğin bereketi yemekten önce ve sonra elleri yıkamaktır.” (Ebu Davud)

  “Yemeğin bereketi, hem yemekten evvel hem de yemekten sonra el ve ağzı yıkamaktadır.” (Ebu Davud, Tirmizi)

  Sağ el ile yemek,
  Yemeğe tuz ile başlamak-tuz ile bitirmek. Yemek yerken Allah’ın (cc) ismini anmak. Yemeği yer sofrasında yemek. Çömelerek oturmak, hiçbir şeye dayanmamak. Yemeğe otururken iyice yerleşmemek. Yemek yerken fazla vakit kaybetmemek. Yemeği toplu bir şekilde yemek. Az yemek.

2. Hz. Peygamber’in (s.a.v.) Müslümanları ikrama teşvik ettiğine dair bir hadisini söyleyiniz. Hadisten anladıklarınızı arkadaşlarınızla paylaşınız.

 • Cevap: Ebû Hüreyre (Radiyallâhu Anhu) den rivayet edildiğine göre Peygamberimiz (Sallallâhu Aleyhi Vesellem) şöyle buyurdu:“Allah’a ve âhiret gününe iman eden kimse misafirine ikram etsin. Allah’a ve âhiret gününe iman eden kimse akrabasına iyilik etsin. Allah’a ve âhiret gününe iman eden kimse ya faydalı söz söylesin veya sussun.

  Bu hadisten anladığım, Müminlerin ikramda bulunmaları gerektiğidir.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir