Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 46 Cevabı

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 49 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları / 6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 48 Cevabı
6. Sınıf Tekno Artı Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 48 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 48 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim senesiyle birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Hatice ARICI tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere önem verilmiş ve görsel tasarım Ümit YÜKSEL tarafından yapılmış. Ölçme – Değerlendirme bölümünde ise Tolga İNCE var.

6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları Ders Kitabı Sayfa 48 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 48 Cevabı 

1. Allah’ı (c.c.) seven bir insanda hangi davranışlar gelişir? Arkadaşlarınızla tartışınız.

  • Cevap: Allah’ı seven bir insan, Allah’ın yasakladığı şeylerden kaçınır, emrettiği şeyleri yapar. Bunlar da o insanı ibadetlerini aksatmayan, güleryüzlü, merhametli, dürüst, yardımsever, cömert, anlayışlı, saygılı bir insan yapar.Allah için sevmek, birini karşılığında bir şey beklemeden Allah rızası için sevmek demektir. Yani birini Allah için seven kişinin sevgisi, gördüğü iyilikle artmaz veya gördüğü kötülükle eksilmez. O sevgisinin karşılığını Allah’tan beklemektedir. Böyle bir sevgi kişinin imanına derinlik katar.

2. “Allah için sevmek” kavramı size neler düşündürüyor?

  • Cevap: Allah için sevmek kavramı bana, bir insanı, bir hayvanı veya herhangi bir şeyi yaratıcısından ötürü yani Allah’tan ötürü sevmeyi düşündürüyor.

Düşünelim-Tartışalım: Cahiliye Dönemi olarak adlandırılan ve insanların putlara ibadet ettikleri bu dönemde Hz. Muhammed’in (s.a.v.) yalnız Allah’a (c.c.) bağlı olması size neler düşündürüyor? Arkadaşlarınızla tartışınız.

  • Cevap: Hz. Muhammed’in Allah’a ne kadar bağlı ve inandığını gösteriyor.
1
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir