Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları / 6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 50 Cevabı
6. Sınıf Tekno Artı Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 50 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 50 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim senesiyle birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Hatice ARICI tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere önem verilmiş ve görsel tasarım Ümit YÜKSEL tarafından yapılmış. Ölçme – Değerlendirme bölümünde ise Tolga İNCE var.

6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları Ders Kitabı Sayfa 50 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 50 Cevabı 

1. Hz. Muhammed’in (s.a.v.) inancına olan bağlılığıyla ilgili bulmuş olduğunuz örneği ve örnekten çıkardığınız sonuçları arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Peygamberimiz Hz. Muhammed’in söylemiş olduğu; “Güneşi sağ elime ayı da sol elime verseniz vallahi ben davamdan vazgeçmem.”

2. İnancına bağlı bir insanda hangi duygular gelişir?

  • Cevap: İnancına bağlı bir insan, inancının tüm gereklerini yerine getirmeye çalışır. Bu da onu daha ahlaklı, yardımsever, alçakgönüllü, dürüst, cömert, anlayışlı, merhametli biri yapar.  Böyle kişilerde vicdan duygusu da ön plana çıkar.Kısaca inancına bağlı bir insan, daha iyi bir insan olmak çabasında olan insandır, diyebiliriz.

“Her kim Allah ve resulüne itaat eder de namaz kılar ve ramazanda oruç tutarsa onu cennete koymak Allah üzerine (sanki) bir hak olur…” (Buhân, Fadlu’l- Cihad ve’s- Siyer/ 1179.)
Yukarıdaki hadise göre Allah’a (c.c.) itaat eden bir kimsenin neleri yerine getirdiğini söyleyiniz.

  • Cevap: NAMAZ KILMALI, ORUÇ TUTMALI, ALLAH’A VE RASULÜNE İNANMALIDIR.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir