Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları / 6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 51 Cevabı
6. Sınıf Tekno Artı Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 51 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 51 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim senesiyle birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Hatice ARICI tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere önem verilmiş ve görsel tasarım Ümit YÜKSEL tarafından yapılmış. Ölçme – Değerlendirme bölümünde ise Tolga İNCE var.

6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları Ders Kitabı Sayfa 51 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 51 Cevabı 

Düşünelim-Tartışalım: “Kulum bana ancak kendisine farz kıldıklarımı sevmesiyle yaklaşır. (Ayrıca) kulum bana nafile ibadetleriyle de yaklaşmak ister. Nihayet ben onu severim. Sevince de işiten kulağı, gören gözü, tutan eli, yürüyen ayağı derecesinde olurum (ve bu azalarıyla arzu ettiği bütün dilekleri veririm.) Benden ne isterse muhakkak onları veririm. Bana sığınmak isterse muhakkak ben onu korurum.” Buhârî, İsti’zân/2042. (Kudsî Hadis.)*
Yukarıdaki hadiste verilmek istenen mesajı açıklayınız ve düşüncelerinizi aşağıya yazınız.

  • Cevap:

Hz. Muhammed’in (s.a.v.) inancına bağlılığıyla ilgili örnek bir olay söyleyiniz.

  • Cevap: Hazreti Muhammed (s.a.v.), İslam peygamberidir. İslam’ın yayılması ve kullara bildirilmesi için gönderilmiştir. Bildirici, müjdeleyici ve uyarıcı olarak peygamberlik yapmıştır. Kuranı Kerim’in vahiy olarak kullara iletilmesinde vazife yapmıştır. Peygamber olmasına rağmen numune-i imtisal olarak ibadetlerine muntazam bir şekilde devam etmiş ve davasına bağlı bir Müslüman olarak örnek olmuştur.Hazreti Muhammed (s.a.v.), bir elime güneşi, bir elime ayı verseniz davamdan vazgeçmem demiştir. Hazreti Muhammed (s.a.v.), ayakları şişene kadar namaz kılmıştır. Pazartesi ve Perşembe günleri oruç tutmuştur. Birçok savaşa iştirak etmiştir. Son zamanına kadar son sekiz senede altmış üç savaşa dahil olmuştur. Bu savaşları komuta etmiştir.

SONRAKİ KONUYA HAZIRLIK

1. “Güven ve tevekkül” kelimelerinin anlamlarını sözlükten araştırarak defterinize yazınız.

  • Cevap:Güven, korku, çekinme ve kuşku duymadan inanma ve bağlanma duygusu olarak yaşanmaktadır.

    Tevekkül, vekil tayin etme, Allah’ı vekil seçerek yani Allah’a güvenerek ve Allah’tan bekleyerek hareket etmektir.

2. Hz. Muhammed’in (s.a.v.) sabırlı olmasıyla ilgili örnek bir olay bularak defterinize yazınız.

  • Cevap: “Hz. Peygamber’i Taifliler taşlamış, ve onu yaralamıştı. O ise Allah’a şöyle dua ediyordu:
    –Allah’ım halkımı bağışla çünkü onlar (gerçeği) bilmiyorlar.” Peygamberimizin bu tutumu ve Allah’ın yardımıyla bir dönem sonra Taif halkı tümüyle Müslümanların hakimiyetine geçti ve o taş atanların büyük bir bir bölümü İslam’ı kabul etti.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Tek Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir