Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 51 Cevabı

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 53 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları / 6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 52 Cevabı

6. Sınıf Tekno Artı Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 52 Cevabı6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 52 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim senesiyle birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Hatice ARICI tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere önem verilmiş ve görsel tasarım Ümit YÜKSEL tarafından yapılmış. Ölçme – Değerlendirme bölümünde ise Tolga İNCE var.

6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları Ders Kitabı Sayfa 52 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 52 Cevabı 

1. Bulmuş olduğunuz “güven ve tevekkül” kelimelerinin anlamlarını söyleyiniz.

  • Cevap:Bazı kavramlar, toplum arasında yaygın olarak bazı değerlerin yaşanmasında ve yerleşik hale gelmesinde etkilidir. Toplumda birlik ve beraberliğin sağlanması, huzur ve barışın tesis edilmesi için bireysel ve toplumsal olarak değerlerin yaşatılması gerekir. Bireysel ve toplumsal olarak en önemli değerler, güven ve tevekkül değerleridir. Toplumun birlik ve beraberliği, huzur ve sükunu için bu değerler çok gereklidir.

    Güven, korku, çekinme ve kuşku duymadan inanma ve bağlanma duygusu olarak yaşanmaktadır. 

    Tevekkül, vekil tayin etme, Allah’ı vekil seçerek yani Allah’a güvenerek ve Allah’tan bekleyerek hareket etmektir.

    Güven ve tevekkül hisleri, fikir birliğinin oluşmasında da etkilidir. Bireysel ve toplumsal hayatta en gerekli değerlerdir.

2. Hz. Muhammed’in (s.a.v.) sabırlı olmasıyla ilgili bir örnek olayı ve bu olaydan çıkardığınız sonucu arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Hz. Muhammed sabırlı birisidir. Hedeflerimize ulaşabilmek için çok ama çok sabırlı olmalıyız.
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!