Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları / 6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 56 Cevabı
6. Sınıf Tekno Artı Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 56 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 56 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim senesiyle birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Hatice ARICI tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere önem verilmiş ve görsel tasarım Ümit YÜKSEL tarafından yapılmış. Ölçme – Değerlendirme bölümünde ise Tolga İNCE var.

6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları Ders Kitabı Sayfa 56 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 56 Cevabı 

Defterinize yazmış olduğunuz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) uyurken ve yolculuğa çıkarken yaptığı dualardan birini arkadaşlarınızla paylaşınız. Bu durumlarda siz nasıl dua ediyorsunuz?

  • Cevap: Ben de Hz. Muhammed’in yaptığı duaları yapıyorum.

Düşünelim-Tartışalım: Hz. Muhammed (s.a.v.) kendisine üzüntülü ve sıkıcı bir haber geldiğinde “Sonsuz hilm ve kerem sahibi olan Allah tan başka hiçbir ilah yoktur. Büyük arşın Rabb’i olan Allah her türlü noksan sıfattan münezzehtir. Alemlerin Rabb’i olan Allah’a hamd olsun.” diyerek dua etmiştir. (Câmiü’s-Sağir Muhtasarı Tercüme ve Şerhi/ 3122.) Hz. Muhammed’in (s.a.v.) üzüntülü anındayken bile Allah’a (c.c.) hamd etmesi size neler düşündürüyor?

  • CevapHamd; Kainattaki yaratılmış olan, yaratılmakta olan, tüm varlıkların niteliklerinin Allah’ın tecellisi olduğu hakikatını anlatan bir kelimedir. Hz. Muhammed en üzüntülü anındayken bile Allah’a ham eder, şükreder. Çünkü onu karşılıksız sever ve inanır.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
11
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir