Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 67 Cevabı

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 67 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim senesiyle birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Hatice ARICI tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere önem verilmiş ve görsel tasarım Ümit YÜKSEL tarafından yapılmış. Ölçme – Değerlendirme bölümünde ise Tolga İNCE var.

6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları Ders Kitabı Sayfa 67 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 67 Cevabı 

1. Defterinize yazmış olduğunuz “fiziki çevre” kavramının anlamını arkadaşlarınızla paylaşarak fiziki çevremizi korumak için neler yapabileceğinizi tartışınız.

  • Cevap: Fiziki çevremizi korumak için çöplerimizi yere atmamalı, yaşadığımız mekanı temiz tutmalı ve kirletmemeye özen göstermeliyiz.

2. Araştırmış olduğunuz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) fiziki çevre temizliğiyle ilgili tavsiyelerinden bir tanesini okuyarak hadisten anladıklarınızı söyleyiniz.

  • Cevap: “Çevrenizi ve evlerinizi temiz tutunuz. Yahudilere benzemeyiniz. Çünkü onlar süprüntüleri evlerinde biriktirirler. hadisine baktığım zaman gerçek bir Müslüman’ın temiz olması ve temizliğe önem vermesini anlıyorum.
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

Bir Yorum

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close