Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları / 6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 76 Cevabı
6. Sınıf Tekno Artı Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 76 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 76 Cevabı

6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları Ders Kitabı Sayfa 76 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 76 Cevabı 

Düşünelim-Tartışalım:

…Türkiye’de su çok değildir… Türkiye kişi başına düşen kullanılabilir su kaynağı açısından kişi başına yaklaşık 1.200 litre ile su kaynaklarının kısıtlı olduğu ülkeler kategorisindedir. 20-30 yıl sonra Türkiye de su fakiri ülkeler kategorisinde yer alacaktır. Bu kaynakları en ekonomik kullanma yollarını bilmemiz gerekmektedir. Yalnız bunun anlamı topluma ihtiyacının altında su vermek ya da su kısıtlamak değildir. Bunun anlamı, suyu israf etmemek demektir. Bunun anlamı iki litre su ile bir kilo ıspanak yıkamak demek değildir. Ispanağı tencereye yerleştirirken musluğu açık bırakmamak demektir. Dişlerimizi fırçalarken musluğu açık bırakmayıp suyu boşa akıtmamak demektir. İnsanlar ihtiyaçlarını karşılamalı, ancak bunları yaparken boşuna su akıtmamalıdır. İhtiyacın üzerinde su harcayarak israf yapmamalıdır.
(KAYNAK:http://docplayer.biz.tr/1676100-Sularin-temizligi-ve-su-kesintilerinin-halk-sagligina-etkileri.html)
Yukarıda verilen metinden yararlanarak su israfına en çok sebep olan durumları açıklayınız. Suyun gereksiz kullanılmasının önüne nasıl geçilebileceği konusundaki çözüm önerilerinizle birlikte düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Su israfına en çok sebep olan durumlar insanların suları boş yere kullanmalı ve boşuna su akıtmalarıdır. İnsanlar ihtiyaçlarını karşılayacak kadar su tüketimi yaparlarsa su israfının da önüne geçmiş oluruz.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir