Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları / 6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 86 Cevabı
6. Sınıf Tekno Artı Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 86 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 86 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim senesiyle birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen ders kitaplarından biri de “6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Hatice ARICI tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görsellere önem verilmiş ve görsel tasarım Ümit YÜKSEL tarafından yapılmış. Ölçme – Değerlendirme bölümünde ise Tolga İNCE var.

6. Sınıf Hz. Muhammed’in Hayatı Tekno Artı Yayınları Ders Kitabı Sayfa 86 Cevapları“nda önce sorular yazıldı daha sonra cevaplar verildi.

6. Sınıf Tekno Artı Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 86 Cevabı 

Düşünelim-Tartışalım: Sahabeden Hz. İbni Abbas (r.a.) anlatmıştır: “Hz. Peygamber (s.a.v.) Hz. Hüseyin’i (r.a.) omzunda taşımaktaydı. Bunun üzerine bir kimse: ‘Ey çocuk bindiğin binek ne güzeldir!’ dedi. Resulullah (s.a.v.): ‘O da ne güzel binicidir!’ buyurdu.” (Tirmizî, Menâkib Bölümleri/ 3784.)
Hz. Muhammed’in (s.a.v.) torununa karşı sevgi ve davranışını arkadaşlarınızla konuşunuz.

  • Cevap: Peygamber Efendimiz (s.a.v.) torunlarına karşı daima şefkatli ve merhametli olmuştur. Onlarla devamlı oyunlar oynar ve yanından ayırmazdı. Onlara olan sevgisini her durumda ve her ortamda göstermiştir. Yukarıdaki olay da buna en güzel örneklerden bir tanesidir.

Düşünelim-Tartışalım: Aileniz sizin istediğiniz bir yere yalnız gitmenize izin vermediğinde neler hissediyorsunuz? Sizce anne babalar çocuklarının her istedikleri yere gitmelerine izin vermeli midir? Tartışınız.

  • Cevap: Ailem benim istediğim bir yere yalnız gitmeme izin vermediğinde önce kızıyor ve biraz  da olsa sinirleniyorum. Fakat sinirim geçtikten sonra oturup düşündüğümde onlara hak veriyorum. Çünkü onlar benim zarar görmemi istemez ve benim iyiliğimi düşünürler.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir